Isparta Keçiborlu Masaj Salonu Budur

By | Kasım 22, 2018

Çin’den başlayarak tüm dünyaya yayılan Keçiborlu masaj salonu uygulamaları, uygulama şekli, vücut üzerinde uygulandığı nokta ve kullanıldığı coğrafi bölgelere göre çeşitli isimler almış çok sayıda çeşidi bulunmaktadır. İnsan vücudunun, sakinleştirilmesi, dinlendirilmesi sağlanarak, denge durumunun düzenlemesini sağlayan çeşidi, refleksoloji uygulamasıdır. Bu uygulama vücudun refleks noktalarına yapılan parmak baskıları ile yapılmaktadır.
Refleksoloji tekniği, yorgunluk ve stres durumlarında, ayakaltına yapılan parmak baskıları ile uygulanmaktadır. Refleksoloji Keçiborlu masaj salonu tekniği, denge uygulaması olarak bilinir ve vücudun dengesini sağlaması amaçlanır. Ayakaltında, vücutta bulunan 70.000 sinir ucu yer almaktadır.
Belirli noktalara başparmak ile baskılar yaparak vücutta problemli yerler tespit edilmeye çalışılır. Genel bir rahatlama için, vücudun haritası durumunda olan ayakaltına, çeşitli yağlar sürülerek veya yağsız olarak, ayak parmaklarından topuk bölgesine kadar, parmaklarla ovma yapılır, sinir uçları uyarılarak ve organların canlanması sağlanır.
Hareketler kesintisiz olarak devam eder. Keçiborlu masaj salonu uygulamasına, ayak parmaklarından başlanır, tüm ayakaltı ve topuk bölgesi ovuşturulur, dönüşte de topuk bölgesinden parmaklara doğru yapılır ve bu hareket yaklaşık 45 dakika devam ettirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir